14 Şubat Bitcoin fiyat analizi: BTC kritik destek seviyesinde

14 Şubat Bitcoin fiyatı için kritik noktalar:

  • Bitcoin 3.600 dolar seviyesinde sağlam bir destek bulmuş gibi görünüyor.
  • Dün güne başlarken yükseliş yönlü destek bulamayan Bitcoin yeniden ana destek seviyesine çekilmiş durumda
  • Bitcoin son yükselişi ile 50 günlük hareketli ortalamasını kırdıktan sonra bu noktayı destek yapmış gibi görünüyor. 100 günlük hareketli ortalamayı test etme olasılığı ise hala gündemdeki yerini koruyor.

14 Şubat Bitcoin fiyat hareketleri

Kripto para piyasalarında ve Bitcoin piyasasında sakin bekleyişin devam ettiğini görüyoruz. Geçen hafta 3.400 dolardan başlayan fon girişi sonrası 3.600 dolar bandına oturan Bitcoin için yeni giriş yapan fonlarda henüz bir çıkış olmadığı görülüyor.

Yükseliş yönlü hareketlerde bariz bir baskı ile karşılaşan Bitcoin’in 3.670 dolar seviyelerinde satışlar ile karşılaştığını görüyoruz. Yukarı yönlü ivmenin hızlanması için önünde önemli direnç seviyeleri bulunan Bitcoin piyasasında bekleyişin devam ettiğini görüyoruz.

2019’un ilk çeyreğinde kripto para piyasalarını ilgilendiren önemli gelişmeler olacağından bu gelişmelerin olumlu yönde gerçekleşmesi durumunda Bitcoin başta olmak üzere kripto para fiyatlarının daha yüksek seviyelere taşıyabilir. Fakat mevcut bir ETF iptali veya ertelemesi ya da Bakkt platformu ile ilgili olumsuz bir gelişme, piyasayı aşağı doğru çekebilir.

Şu anki durumda Bitcoin’in 4 saatlik görünümünde 100 mumluk hareketli ortalama seviyesinde seyrettiğini görüyoruz. Önemli bir direnç seviyesinde bulunan Bitcoin, bu seviyenin üzerinde kalmayı başarırsa şu an 3.680 dolar seviyesine kadar gerilemiş olan 100 günlük hareketli ortalamasına doğru hareket edebilir.

Gün kapanışına kadar mevcut 4 saatlikte 100 mumluk hareketli ortalama seviyesi 3.610 doların altındaki 4 saatlik kapanışlar meydana gelmesi ise teknik açıdan fiyatın daha düşük seviyelere gerilemesine neden olabilir. Aşağı bölgede ise yine 4 saatlik grafikte 200 hareketli ortalamanın konumlandığı 3.550 doların ikinci bir destek olarak çalışması muhtemel gözüküyor.

Bitcoin için önemli teknik göstergeler

4 saatlik BTC/USD paritesinde;

  • MACD, negatif bölgedeki yatay seyrine devam ederken, pozitif bölgeye geçişi ile Bitcoin’in yükselişi tetiklenebilir.
  • Stokastik RSI ise son 3 gündür aşırı satım bölgesinde yatayda devam ederken, yukarı yönlü bir hareket için bekleme aşamasında gibi görünüyor.
  • RSI ise 50 seviyesindeki konumu ile hala yükseliş potansiyeline sahip olunduğunu gösteriyor.
%d blogcu bunu beğendi: