3 Ağustos kripto para piyasaları görünümü: Kripto kışı geri mi geldi?

3 Ağustos Kripto para piyasasında genel düşüş sürüyor. Bu düşüşten en çok zarar gören kripto paralar ise Stellar, Cardano ve VeChain olarak görülüyor.

Satıcılar bir kez daha piyasalar üzerinde bir hâkimiyet kurdular ve bir gecede piyasayı yeniden aşağı çektiler. Toplam piyasa kapitalizasyonu, sadece 18 saat içinde 14 milyar dolarlık fon çıkışı ile 260 milyar dolara yaklaştı.

Bitcoin ise destek seviyelerine tutunamadı. Ve günlük yüzde 3,5 değerinde düşerek 7.380 dolar seviyelerine geriledi. Fakat Piyasadaki hâkimiyeti yüzde 48,5 ile aynı seviyede kalması dikkat çekiyor. Bu da diğer tüm kripto paraların daha da zamanlar geçirmesi anlamına geliyor. Ethereum, Kasım 2017 seviyesi 400 doların üzerinde bir değerde işlem görüyor.

Altcoinlerin birçoğu, Ağustos başı itibarıyla geçen sene görülen fiyatlara geri döndüler
Coinmarketcap’ın ilk 10’una baktığımızda Stellar’ı yüzde 8 ile 0,251 dolar fiyatı ile en çok düşen coin olarak görüyoruz. XLM’ yüzde 6,5 azalarak 0,128 dolara kadar düşen Cardano (ADA) takip ediyor. Bitcoin Cash de yüzde 5’in üzerinde bir düşüş kaydetti.

Bunun yanında yazımız yayına hazırlanırken ilk 10’da düşmeyen üç altcoin bulunuyor. Bunlar XRP, EOS ve IOTA coinleri. IOTA’nın özel durumundan bahsetmek gerekirse, bu da Upbit’in yakın zamanda listeleme duyurusundan kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz.

En üstteki yirmi coini inceleyecek olursak, VeChain’in yüzde 12’lik bir çöküşle tekrar 1,63 dolara gerileyerek en çok kaybettiren coin konumunda. Tron, Monero, Neo, Nem ve Zcash’ın hepsi de yüzde 5 ila yüzde 7 arasında kayıp gösterirken kötü bir gün geçiriyorlar.

İlk yüz coin arasında en çok kayıp gören coinler ise yüzde 20 ile Wanchain, yüzde 19,6 ile Waltoncoin ve yüzde 19 düşüş ile PIVX bulunuyor.

3 Ağustos Kripto para piyasası kayıplarıyla bir haftada yaklaşık 40 milyar dolar çıktı
Piyasanın yaşadığı bu son satış dalgası 6 hafta süren kripto kışının sona erdiği konusunda umutlanarak iyi bir iki hafta geçiren kripto yatırımcılarının bu umutlarını da silmiş durumda. Toplam piyasa kapitalizasyonu gün içinde yüzde 3,9 düşüşle 262 milyar doların altına düştü. Ve 18 saat içinde yaklaşık 14 milyar dolarlık bir zarara işaret eden 258,5 milyar dolarlık düşük bir seviyeye kadar geriledi.

Geçtiğimiz yedi gün boyunca kripto para pazarları yüzde 12,6 oranında düşüş yaşadı. Ve yaklaşık 40 milyar dolar değerinde fon çıkışı meydana geldi. Birkaç saat önce hafif bir toparlanma gördük ancak bu yıl birçok altcoin en düşük seviyelerini yaşıyor. Ticaret hacmi hala yaklaşık 13 milyar dolar seviyesinde seyrediyor ve sinyaller hala önemli ölçüde düşüşe işaret ediyor.

Newsbtc

%d blogcu bunu beğendi: