400 milyon Tether piyasalara enjekte edilecek mi?

Kripto para birimi topluluğu yaklaşık 400 milyon Tether’ın ihraç edilmesinden korkuyor. Çünkü stablecoin’in tamamen fiat rezervleri ile sağlandığına dair şüpheler var.

Tether Bitcoin’in rakibi

Bitfinex takma adlı bir Twitter kullanıcısı bu şüpheli durumu şu şekilde dile getiriyor:

“Tether bir kez daha yaklaşık 400 milyon dolarlık karşılıksız kripto para birimini piyasalara enjekte ediyor. Kısa süre önce sadece dolar tarafından desteklenmediğini ancak “rezerv” olarak kabul edildiğini itiraf ettiler. Ayrıca, en son bu kadar sahte para enjekte ettikleri zaman, CFTC’nin mahkeme celbini ve piyasanın çöktüğünü öğrendik.”

Her ne kadar bu kritik görüş toplumun tüm üyeleri tarafından paylaşılmasa da, bazı trader’lar bu sorunun istikrarlı bir kripto para birimine olan talebin artmasından kaynaklanabileceğine inanıyor.

Bu ayın başlarında, araştırma şirketi DataLight uzmanları, günlük ortalama USDT işlem hacminin 26.5 milyar dolar rekoru kırdığını ve Bitcoin’in işlem hacmini aştığını fark etti. DataLight analistlerine göre, bu gelişme Tether’ı Bitcoin ile doğrudan rekabet içine sokuyor.

Mart ayında Tether geliştiricileri stablecoin’i destekleyen fiat rezervlerinin niteliğini değiştirdi. Şimdi, Tether, şirketin üçüncü şahıslara vermiş olduğu kredilerden alacakların yanı sıra, geleneksel para birimleri, nakit benzerleri ve diğer varlıkları içeren bir varlık sepeti tarafından desteklenmekte.

%d blogcu bunu beğendi: