Apple madencilik uygulamalarını yasakladı!

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen kripto para madenciliği, iPhone ve iPad modellerine bile sıçradı. Geçtiğimiz yıl sonunda geliştirilen uygulamalar ile Jailbreak olmadan, iOS cihazlar ile madencilik yapmak mümkün hale geldi.

WWDC 2018’de geliştiriciler ile paylaştığı yeni kuralları uygulamaya koyan Apple, madencilik uygulamalarına adeta savaş açtı.

Apple kripto para madenciliğini yasakladı!
App Store için kripto para uygulamalarına dair kurallarını sıkılaştıran Apple’ın aldığı kararların başında, madencilik uygulamaları geliyor. İşlemciyi kullanan madencilik uygulamalarını tamamen yasaklayan Apple, sadece bulut tabanlı madencilik çözümlerine ait uygulamaların App Store’da kalmasına izin verecek.

Başka bir uygulamanın indirilmesi veya sosyal ağlarda paylaşım yapılması gibi kullanıcılara belirli görevler veren ve tamamlanması halinde kazanç imkanı sunan uygulamalarda yasaktan nasibini aldı. Kripto para cüzdanı uygulamaları ise, sadece bir kuruma kayıtlı geliştiriciler tarafından yayınlanabilecek.

Borsa uygulamaları benzer şekilde, doğrudan borsalar tarafından sunulmaları ve onaylanmış bir borsa üzerinden işlem yapma konuşuyla kullanılabilecek.

ICO projeleri, kripto para vadeli işlemleri ve diğer kripto menkul kıymet işlemleri sadece kurumsal bankalar ve menkul kıymetler şirketleri gibi onaylanmış finans kuruluşları tarafından yapılma ve yasalara uyma koşuluyla kullanılabilecek.

%d blogcu bunu beğendi: