Binance, Tezos (XTZ) desteğini açıkladı

Tezos’un, Binance Trust Wallet tarafından desteklenmeye başlandığı açıklandı. Benzer bir adım, geçtiğimiz ay CoinBase’in XTZ’ye olan desteğini duyurmasıyla atılmıştı.

Binance’in Trust Wallet’ı Tezos’u (XTZ) destekliyor

Yapılan açıklamada Binance, resmi kripto para cüzdanı Trust Wallet’ın Tezos’u (XTZ) ekleyerek, destek alanını genişletmeye devam ettiğini bildirdi. Ayrıca borsa, “Proof-of-Mtake tabanlı kripto para birimleri” için belirleyici bir özellik üzerinde çalıştıklarını, bunun “ikinci çeyreğin sonuna kadar başlaması gerektiğini” belirtti.

Coinbase ise Coinbase Custody müşterileri için Tezos’a yönelik destek eklediğini duyurdu.

Trust Wallet’ın yeni özellik tanıtımı, Tezos’un düzenli sahiplerinin, ağın yönetişimine aktif olarak katılma fırsatı verirken tokenleri saklamalarını sağlayacak. Trust Wallet’ın kurucusu Viktor Radchenko konuya yönelik şunları söyledi:

“Tezos, lider bir zincir yönetişim ve PoS protokolü. Herkesin ağı güvenceye alma ve işlemleri doğrulama konusunda katılımcı olmasına izin veren Trust Wallet ile mobil kullanıcılarına belirleyici ve delegasyon mekanizmaları getirmek için birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz.”

%d blogcu bunu beğendi: