Bitcoin 5 Temmuz fiyat görünümü: Alıcılar destek seviyesini korumaya devam ediyor

  • KriptoCadde
  • 5 Temmuz 2018
  • Bitcoin 5 Temmuz fiyat görünümü: Alıcılar destek seviyesini korumaya devam ediyor için yorumlar kapalı

Bitcoin 5 Temmuz fiyat görünümüne dair önemli detayları aşağıda bulabilirsiniz:

-Bitcoin fiyatı, 1 saatlik grafikte görülen yükselen kama oluşumu içinde kalmaya devam ediyor.
-BTC fiyatı ilk olarak direnç noktasını test etti. Fakat tekrar destek noktasına doğru hareket etti.
-Teknik göstergeler yükselişi destekleyici yönde sinyaller veriyor.
-Bitcoin fiyatı kısa vadede içinde bulunduğu yükselen takoz formasyonunda bir kopma gerçekleştirebilir.

Bitcoin 5 Temmuz teknik gösterge sinyalleri
Rutin olarak her gün ilk kontrolünü yaptığımız göstergelerimiz, hareketli ortalamaların pozisyonlarıdır. Referans aldığımız 100 SMA ve 200 SMA’nın pozisyonu bize trendin ana yönünü gösteren en iyi unsurlardır. Buna göre 100 SMA’nın daha uzun vadeli hareketli ortalama olan 200 SMA üzerinde olduğunu görüyoruz. Bu ise bize yükseliş trendinin devam ettiğine işaret ediyor.

Bitcoin fiyatı, 4.800 dolar ila 6.800 dolar arasında oluşan takoz formasyonu ile aynı yüksekliğe çıkabilir. Benzer şekilde, bir ters yönlü kırılma, aynı boyuttaki bir düşüş getirebilir. Ancak 200 SMA dinamik destek noktası kayıpları tutma konusunda başarılı olabilir.

RSI, alıcıların geri dönmeye istekli olduklarını göstermek için aşırı seviyelere yükselmeden geri dönüşler ile dalgalanıyor. Stokastik de yukarı yönlü gibi görünüyor. Bu nedenle de Bitcoin fiyatı yükseliş baskısı içinde olduğu kabul edilebilir.

Bitcoin fiyatını etkileyecek piyasa gelişmeleri
Bitcoin fiyat hareketleri, ABD’deki piyasa tatili nedeniyle, normalden biraz daha fazla düşük hacimli seyretti. Traderlar yeniden pozisyon almaya başladıklarında, grafikte görülen takoz formasyonunda bir kopma meydana gelebilir. Ancak yön hala büyük ölçüde duyguya veya gelebilecek herhangi bir gelişmeye bağlıdır.

FOMC tutanakları bu hafta açıklanacak. Ve Fed’in beklentileri üzerinde daha fazla ipucu sunacak. Aynı zamanda muhtemelen USD yönünü de belirlemiş olacak. Haftanın son iş gününde ise açıklanacak olan tarım dışı istihdam verileri USD için belirleyici olacak. Buna göre güçlü gelebilecek iş verileri, şahin Fed yanlılığıyla birlikte, dolar, Bitcoin’e karşı değer kazanabilir.

%d blogcu bunu beğendi: