Bitcoin 7.500$ Seviyesini Geçti

Kripto paralar Çarşamba günü yükselişteydi, piyasa hissiyatı yukarı hareket etti ve Bitcoin 7.500$ direnç değerini geride bıraktı.

Bitcoin en son saat 15.20’de Bitfinex borsasında %2,43 artarak 7.618,8$’dan işlem gördü, oturumun pik noktası olan 7.659,80$’dan uzakta değil.

Diğer dijital dövizler de Çarşamba günü iyileşme kaydetti, Dünya’nın en büyük ikinci kripto parası Ethereum %2,69 artarak 604,17$’a çıktı. En büyük üçüncü sanal döviz Ripple %1,42 yükselerek 0,67019$ olurken, Litecoin %3,04 artarak 121,42$’a çıktı.

Tüm sanal dövizler ABD Adalet Bakanlığı’nın tüccarların Bitcoin piyasasında fiyat manipülasyonu yapıp yapmadığına dair suç soruşturması başlattığı haberlerinin ardından Mayıs ayında düşüş yaşadı. Sanal dövizler Mayıs’ın başından bu yana Bitcoin’in %20 kayıp yaşamasıyla beraber ivme kaybı yaşıyor.

Toplam piyasa değeri bir miktar yükseldi, Salı günkü 335 milyar$’dan bugün 344 milyar$’a yükseldi.

Düzenleme haberlerinden, Emtialar Borsa Komisyonu ilk kez bir kripto danışmanı görevlendirdi.

Valerie A. Szczepanik finans kolu ile ortak çalışacak ve ABD emtia kanunlarının ilk para teklifleri ve kripto paralar gibi dijital varlık teknolojilerini su yüzüne çıkarmakla görevli olacak.

Bu sırada ticaret firması Susquehanna Uluslararası Grubu diğer büyük finans oyuncularına katılarak Bitcoin vadeli işlemlerini ve diğer dijital para ürünlerini hayata geçirmeyi planlıyor.

Susquehanna’nın dijital varlık grubunun başındaki isim Bart Smith, “bu teknoloji ve varlık sınıfı finansal hizmetler kesimiyle değişecek, ve bize göre bu sonsuza dek sürecek.” dedi.

Sanal dövizlerin popülaritesinin artmasıyla, Wall Street tüccarları vadeli işlemler ticaret hizmetlerine geçiş yapıyor.

%d blogcu bunu beğendi: