Bitcoin ve Ripple için çöküş uyarısı ve SEC’in ilk kararı

Varlık yönetimi firması Creative Planning’in başkanı ve baş yatırım sorumlusu, potansiyel bir Bitcoin ve kripto çöküşü konusunda uyarıyor. Peter Malluk CNBC’ye, en azından kripto para birimlerinin uzun vadede hayatta kalamayacağını şu şekilde söyledi:

“Büyük olasılıkla, kripto para biriminin çöküşünü göreceğiz. Bir kısmının bile hayatta kalabilmesi mümkün değil. Gelecekte bir ya da iki projenin çalışması mümkün mü? Tabii ki evet.”

Malluc, bir Blockchain destekçisi olduğunu söylüyor, ancak kripto para birimi piyasasının çok spekülatif, yeni ve riskli olduğuna inanıyor. Özellikle, Malluk, Bitcoin ve Ripple’ı yakından takip ediyor. XRP dijital varlığına atıfta bulunarak yatırım için çok tehlikeli olduğunu söylüyor.

SEC, kripto şirketine türünün ilk örneğini verdi

Kriptoyla ilgili şüphelerin devam etmesiyle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), sektör için tarihi bir ilke imzaladı. Bugün SEC, ilk “eylemsizlik” mektubunu bir kripto işletmesine gönderdi.

Mektup, SEC’in özel jet şirketi TurnKey Jets tarafından kriptolu bir iş planı analiz ettiğini ve dijital varlığın bir menkul kıymet gibi görünmediğini, herhangi bir SEC kuralına aykırı olmadığını ve Komisyon kurallarına uygun olduğunu belirtti.

Anahtar Teslim Jetler, platformunu geliştirmek için token satışından herhangi bir fon kullanmayacağını ve “dijital varlıklarının satışı sırasında, satıcının tamamen operasyonel bir ağa sahip olacağını” belirtiyor. Üretim belirtecinin aksine, menkul kıymet için, anahtar teslim uçaklar SEC’den uzak duruyor.

SEC direktörü Bill Hinman, Forbes’e “eylemsizlik” mektubunun, kripto tutkusu olan diğer şirketlere örnek teşkil edebileceğini ve “SEC personelinin soruna nasıl bakacağı ve bununla başa çıkacağı konusunda iyi bir fikir” sunduğunu söyledi.

%d blogcu bunu beğendi: