Bitcoin Yükseliyor Ancak Yine de 6 Ayın Düşük Seviyesinde

Kripto paralar Perşembe günü toparlandı ancak Bitcoin hala altı ayın en düşük seviyesine yakın.

Bitcoin %1,38 artarak 6.732,3 dolardan işlem gördü.

Kripto paralar artış yaşarken, Çarşamba günü 283 milyar dolar olan toplam piyasa sermayelendirmesinde dijital döviz kapasitesi, bu haberi yazarken, 288 milyar dolara yükseldi.

Ethereum %1,74 oranında yaşadığı artışla 533,12 dolara yükselirken, en büyük üçüncü yapay döviz olan Ripple %1,28 puan artarak 0,53806 dolara yükseldi. Litecoin %0,58 daha fazla, 96,73 dolar seviyesinde işlem gördü.

Uluslararası Ödemeler Bankası’nın alternatif paraların ölçeklenemez olduğuna dair raporu ve fiyat manipülasyonu suçlamaları arasında, dijital dövizler son haftalarda cebelleşiyor.

Fiyatlar ayrıca Çarşamba günkü Güney Kore borsası Bithumb’un hacklenme haberi ile de düşüş yaşadı. Dünyanın en büyük altıncı platformu, Ripple’ı da içeren çeşitli yapay paralardan 35 milyar won (31,5 milyon dolar) civarında kayıp yaşadı. Bithumb’un söylediğine göre, kayıplar şirket rezervlerinden kapatılacak.

Dijital dövizlerin karşısındaki en büyük tehdit güvenlik olmaya devam ederken, bu olay pek çok kez yaşanan hacklenme olaylarından yalnızca sonuncusu.

Daha iki hafta önce, Coinrail yaklaşık 37,2 milyon dolar değerinde dijital para kaybetti. Ocak ayında Japon kripto para borsası Coincheck 500 milyon dolardan daha fazla parayı hackerlara kaptırdı.

Diğer yanda, ABD tabanlı Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’na (SEC) yapılan çok sayıda şikayetle karşı karşıya. Şikâyetler, kullanıcı varlıklarının çalınması ve dolandırılması suçlamalarını içeriyor. Firma, platformuna daha fazla dijital varlık alımına izin verecek bir broker anlaşması ile SEC’den tescil almaya yakın.

%d blogcu bunu beğendi: