Coinbase Blockchain analiz girişimi Neutrino’yu satın alıyor

ABD kripto para borsası ve cüzdanı Coinbase, 19 Şubat Salı günü şirketin blogunda yayınlanan bir habere göre Blockchain istihbarat girişimi Neutrino’yu satın aldı.

Coinbase, Neutrino’nun Londra ofisinde bağımsız bir işletme olarak çalışmaya devam edeceğini açıkladı. Ne kadara satın alındığı konusunda ise bir bilgi verilmedi.

ABD kripto borsası Blockchain haber alma servisinin açık ve korumalı bir finansal sistem oluşturulmasına katkıda bulunacağına inanıyor. Şirket, Neutrino’dan Coinbase’deki fon hırsızlığını önlemesine, korsanlara ve fidye yazılımı saldırılarını araştırmasına ve şüpheli işlemleri tespit etmesine yardımcı olmasını bekliyor.

Dahası, borsa, satın almanın mevcut yasa ve düzenlemelere uyma konusunda kripto borsasına yardımcı olarak hizmetlerine daha fazla kripto para ve özellik eklemeye yardımcı olacağına işaret ediyor.

Coinbase ile ilgili son gelişmeler

Bu yılın başlarında şirket, Andreessen Horowitz destekli teknoloji girişimi Blockspring’i satın aldığını açıklamıştı. Girişim, geliştiricilerin uygulama programlama ara yüzlerinden bilgileri otomatik olarak toplamasını ve işlemesini sağlayan araçlar üretiyor.

Ocak ayında ayrıca borsa, ABD’deki müşterilere, vergilerini kripto para ile ödeme iddiasında bulunmak için kaynaklarını güncelleyerek, sistemlerini popüler vergi yazılımı TurboTax ile birleştirdi.

Şubat ayının ilerleyen günlerinde de Coinbase, Avrupa Birliği sakinlerine, daha önce yalnızca ABD kullanıcıları için piyasaya sürülen bir özellik olan çevrimiçi ödeme sistemi PayPal aracılığıyla fiat para çekme işlemi yapma desteği verdiğini açıklamıştı.

Ayrıca, Coinbase, kullanıcıların kendi özel şifreleriyle korunan kendi kriptolarını saklayabilecekleri Coinbase Cüzdan uygulamasına Bitcoin (BTC) desteği de ekledi.

%d blogcu bunu beğendi: