Dev iddia: ETF’ler kabul edilirse Bitcoin 58.000 dolar olacak!

Kripto para piyasası SEC’in ETF kararını heyecanla bekliyor. Bazı kripto para yatırımcılarına göre ETF’ler kabul edilmesi halinde, piyasa 1 trilyon dolar değerine ulaşabilecek.

ETF’ler kabul edilirse piyasa değeri 1 trilyona çıkabilir
Bitcoin geçtiğimiz yıla yaptığı iniş çıkışlarla damga vurdu. Bu dalgalanmaların çözümü olduğu için yatırımcılar, SEC’in ETF hakkındaki kararını merakla bekliyorlar. Bazıları Eylül sonunda açıklanacak kararla, ETF’nin piyasaları destekleyeceğine ve Bitcoin’i trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşacağına inanıyor. Bu yatırımcılardan biri olan Karim Heiden konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Trilyon dolarlık hedefe ulaşmak için atılması gereken birkaç adım bulunuyor. Ancak bu adımlarda geçmişe dayalı değil de geleceğe yönelik sonuçlar dikkate alınmalıdır.”

Kripto piyasasında altın devir
Birçok yatırımcı için, ETF onayı trilyon dolarlık bir hacme ulaşmak için en büyük engel. Geçtiğimiz hafta, SEC komisyon üyelerinden Hester Pierce’in, kripto ürünün devam etmesine izin vermek için bir neden olmadığını belirtti. Ancak, meselenin gerçeği; kendi başına bir ETF onayı bile kırmızı görmüş bir boğa gibi fiyatların coşmasını sağlayacak. Çünkü ETF onayı otomatik olarak fiyatın fırlayacağı anlamına gelir. Açıkça çok basit görünüyor.

Her şey sadece bir zaman meselesi
Karim Heiden’e göre, birçok ertelemeye ve gecikmelere rağmen, ETF’lerin onaylanmasına neredeyse kesin gözle bakılıyor. ETF onayı, 12 ila 18 ay arasında sürebilecek bir boğa piyasasını ateşleyecek bir kıvılcım. Bu kıvılcımın çıkardığı yangın Bitcoin’i 58.000 dolara, piyasa hacmini ise 1 trilyon dolara çıkarabilir.

Kısa vadeli piyasa projeksiyonuna rağmen, Heiden ümitli olmaya devam ediyor. Ayı piyasasının genellikle yeni girişimler için fırsat oluşturduğunu söylüyor. Aslında bakarsanız piyasalarda ki durgunluk yükselişin en büyük habercisi. Bu durumda sorulması gereken soru şu: Alım fırsatı için en düşük seviye nedir? Şimdilik, yatırımcılar için trilyon dolarlık bir piyasa hayalden ibaret. Kesin olan bir şey var, trilyon dolarlık bir piyasa oluşması için ETF’nin onay vermesi şart. Her iki durumda da, gelecek yatırımcılar için umut verici görünüyor.

Bitcoinist

%d blogcu bunu beğendi: