Dikkat: Yeni bir Bitcoin ve kripto para dolandırıcılığı!

Yeni bir Bitcoin ve kripto para dolandırıcılığı, Güney Koreli sakinlerden 18,5 milyon dolar çaldı. Üyeler, sıradan üyelik için 288 dolar ve premium üyelik için 864 dolar ödedi. Ponzi programı 200 ofise sahip olacak şekilde büyüdü.

Bitcoin firması dolandırıcı çıktı

Güney Kore’de yaklaşık 56.000 kişi paralarını kripto para birimi dolandırıcılığına yatırdı. Polise göre yatırımcılar 18,5 milyon dolar kaybetti. Bugün Kore JoongAng Daily’de yayınlanan bir raporda, Seul Özel Adli Polis Bürosu Kamu Güvenliği Bürosu’ndan yetkililer, bir Bitcoin firmasının ve çevrimiçi bir ticaret sitesinin CEO’larını gözaltına aldı. CEO’lar Lee ve Bae soyadı kullanılarak tespit edildi. Ayrıca, aldatmacaya bağlı on kişi de tutuklandı.

2018’de Güney Kore’nin başkenti Seul’ün Gangnam bölgesinde yer alan “yalnızca üyelere ait” bir ticaret sitesi ve kripto para birimi borsası başlatıldı. Raporda, polisin Ponzi şemasını bulmak için yapay zeka kullanan bir araştırmacı aracı kullandığı belirtiliyor. Ponzi programı 200 ofise sahip olacak şekilde büyüdü. Raporda, planın esas olarak kripto para birimleri konusunda az bilgisi olan insanları hedef aldığını belirtiliyor. Platformun üyelerinin çoğu büyük yaş grubundaki insanlardı.

%d blogcu bunu beğendi: