Facebook’un kripto parasındaki son gelişmeler

Facebook yeni çıkaracağı kripto parası için VC şirketlerini arıyor. Medya devi sbablecoin’i bir kripto para sepetine bağlayabilir.

Facebook yeni çıkaracağı kripto para için fon arıyor

Son haberlere göre, sosyal medya devi stablecoin projesi için 1 milyar dolarlık yatırım çekmeyi planlıyor. Şirket, VC’ler ve yatırım şirketleri arıyor. NY muhabiri Nathaniel Popper Facebook’a yakın kaynaklarından konuya yönelik alıntı yaptığını söylüyor ve şunları ekliyor:

“Facebook’un kripto para birimi güncellemesi: Kaynaklar, Facebook’un artık VC firmalarının bu yılın başlarında bildirdiğimiz Facebook kripto para birimi projesine yatırım yapmalarını istediğini söylüyor. Duyduğuma göre büyük miktarları hedef alıyorlar, en fazla 1 milyar dolar.”

Facebook Bitcoin ve kripto para sektörüne ilgisini ortaya koyuyor

Daha önce, Facebook’un WhatsApp için stablecoin projesi üzerinde çalıştığı iddia edildi. Ancak kripto paranın bir fiat para birimi sepeti ile desteklenmesi gerekiyordu. Şirketin nakitle hiçbir sorunu olmadığını göz önünde bulundurarak, en son finansal rapor, Facebook’un şirketinin sadece 10 milyar dolar nakit ve nakit benzerlerine sahip olduğunu ortaya koydu. Ayrıca, Facebook, Aralık ayında Blockchian uzmanları için 20 kariyer fırsatı sıraladı. Bu gelişme, şirketin sektöre olan ilgisini doğruluyor.

%d blogcu bunu beğendi: