Microsoft Github’u Satın Aldı

Kripto paralar Pazartesi günü düşüşteydi, Bitcoin bir buçuk haftalık yükselişin ardından %2 kayıp yaşadı.

Dijital döviz Pazar günü 7.754,00$’a kadar çıkmış, Pazartesi günü ise 7.500$’a geri gelmişti. Bitcoin en son saat 16.03’te, Bitfinex borsasında %2,48 düşerek 7.540,00$’daydı ve son bir buçuk haftadır bir zemin kazanmaya çalışıyor.

ABD Adalet Bakanlığı’nın tüccarların Bitcoin piyasasında fiyat manipülasyonu yaptığı ihtimali hakkında suç soruşturması başlatmasının ardından tüm sanal dövizler Mayıs ayında düşüş yaşamıştı.

Diğer dijital dövizler de Pazartesi günü düşük seyrediyor, Ethereum %4,21 düşerek 596,37$’a düştü. Ripple %2,83 düşerek 0,64777$’a gelirken, Litecoin %5,84 düştü ve 120,32$ oldu.

Kripto toplumu yazılımcı devi Microsoft (NASDAQ:MSFT)’un kod havuzu GitHub’u elde ettiği haberleriyle gevşedi. Birçok blok zincir ve dijital varlık projeleri toplum fertleri için kodu geliştiriyor veya daha anlayışlı hale getirmek için uğraşıyor.

Twitter ve Reddit kullanıcıları haberlerden dolayı biraz ürktü, büyük çaplı kurumun merkezsiz blok zincir toplumu üzerinde etkiye sahip olabileceği endişeleri dolaşıyor.

Bu sırada, Avrupa’da yeni bir ticaret platformu hizmete açıldı, bir İngiliz bölgesi Gibraltar’da Gibraltar Blokzincir Borsası adında bir platform. bir lisans ve düzenlenmiş dijital para borsası hazırlığında bulunuyor. Gibraltar Hisse Borsası’nın yardımlarıyla, Avrupa Birliği hisse borsası tarafından işletilen ilk düzenlenmiş kripto para borsası hayata geçecek.

Borsa şimdiden sınırlı işletimine başladı, 300 perakendeci hesabı ve birkaç kurumsal katılımcı halihazırda platformda yerini aldı.

%d blogcu bunu beğendi: