Piyasa analistine göre, Bitcoin fiyatı büyük ralliden önce son düşüşünü yaşadı

  • KriptoCadde
  • 17 Ekim 2018
  • Piyasa analistine göre, Bitcoin fiyatı büyük ralliden önce son düşüşünü yaşadı için yorumlar kapalı

15 Ekim’de Bitcoin fiyatı, 6.000 dolarlık kritik destek seviyesine tehlikeli bir şekilde yaklaştı. Bundan sonra, CoinMarketCap verilerine göre sabahlara doğru sert bir hamle yapan lider kripto para birimi 6.965 dolara ulaştı. Yazım sırasında Bitcoin, %0,89 oranında düşüşle 6.571 dolardan işlem görüyor.

Teknik analiste göre, Bitcoin fiyatı büyük ralliye hazırlanıyor!
O zamandan beri Bitcoin 6.600 dolara geriledi. Ancak bazı trader’lar 15 Ekim gecesi görülen seviyenin yeni bir ralli öncesinde Bitcoin’in son düşüşü olduğunu düşünüyor. Örneğin, AngeloBTC, sosyal medya platformlarında yüzbinlerce takipçi ile tanınmış bir teknik analist ve kripto-döviz trader’ı. Bu analist Bitcoin’in yükselmeden önceki son noktayı gördüğünü öne sürüyor.

Öte yandan Bitcoin’deki kısa pozisyonlar, Bitfinex ve BitMex’te eşi görülmemiş seviyelere ulaştı. Bitcoin’in yükselişi ile son 12 saatte birçok kısa pozisyon hızla tasfiye edildi. Bu durum, lider kripto para biriminin 6.000 dolarlık destek seviyesinden güçlü bir toparlanma yol açan ani fiyat artışa katkıda bulundu. BTC’nin hacmi de geçtiğimiz haftadan bu yana 3 milyardan 7 milyar dolara, iki kattan fazla artarak ümit verici bir gelişme gösterdi.

%d blogcu bunu beğendi: