Ripple balinası: 60.000.000 XRP satış için hareket etti

Kripto balina gözlemcileri, bu ay Ripple XRP’nin ilk tezgahüstü satışını yaptığı anlaşmayı takip ediyor: Bilinmeyen bir üçüncü tarafa satılan yaklaşık 19 milyon dolar değerinde 60.000.000 XRP tespit edildi.

Ripple, ayda bir milyar XRP çıkarıyor

San Francisco merkezli şirket, XRP’nin hisse senetlerinin bir kısmını yıl boyunca borsa dışı işlemlerde satıyor, bu da anlaşmaların önceden sabit bir fiyatla müzakere edildiği anlamına geliyor.

Ripple, yılda on iki kez, akredite yatırımcılara, kurumlara ve kripto borsalarına satış yapmak için emanet hesaplarından bir milyar XRP çıkarır. Daha sonra, ay sonunda kalan fonları tekrar emanet hesaplarına gönderir.

Ripple her üç ayda bir satış kayıtlarını yayınlıyor. Son raporunda 2018’in dördüncü çeyreğinde satılan 129.03 milyon dolarlık XRP ile yıl boyunca 535.56 milyon dolarlık satışa ulaştı. 2018 yılının 4. çeyreğinde, üç milyar XRP emanetten çıktı (her ay bir milyar). 2.4 milyar XRP satışı gerçekleşti ancak emanete geri dönüş olmadı.

Kalan 600 milyon XRP emanete iade edilmedi, RippleNet Accelerator Programı ve Securitize gibi Xpring yatırımları da dahil olmak üzere XRP ekosistemini desteklemeye yardımcı olmak için çeşitli şekillerde fon olarak kullanıldı. Ripple şu anda yaklaşık 53.5 milyar XRP’ye veya kabaca toplam arzın %54’üne sahip.

%d blogcu bunu beğendi: