Samsung ortaklığının onaylanması ile Enjin Coin yeniden uçuşa geçti

  • KriptoCadde
  • 8 Mart 2019
  • Samsung ortaklığının onaylanması ile Enjin Coin yeniden uçuşa geçti için yorumlar kapalı

Oyun sektörüne yönelik kripto para Enjin Coin (ENJ), bugün erken saatlerde Güney Koreli teknoloji devi Samsung ile olan bir ortaklığın onaylandığı haberi sonrasında yüzde 70 arttı.

Cuma günü, Güney Kore’deki medya kuruluşları, ENJ’nin ardındaki Singapur merkezli şirket olan Enjin ile Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonu S10 arasındaki işbirliğinin onaylandığını belirtti. Ve Kore’nin yatırımcı üssünün faaliyete geçtiği söylendi.

CoinDesk’in bildirdiğine göre, Enjin, S10 amiral gemisi akıllı telefonu piyasaya süren Samsung Electronics ile ortaklık konusunda onay verdi. Ancak konu hakkında detay verilmediği yazıldı.

Şubat ayının sonunda, Samsung, MWC Barcelona 2019’da S10’u tanıttı. Ve telefonun, 2019’da 45 milyon kullanıcısına ulaşması beklenen en önemli ürünün, dikkat çeken bir işlevi olan kripto para cinsinden varlıklar için özel anahtarlar barındıracak Blockchain Keystore özelliğinden bahsedildi.

Blockchain Keystore vitrininde, şirket ayrıca Enjin kripto oyun platformunun logosunu içeren bir resim sergiledi. Pek çoğu o zamandan beri Enjin cüzdanının S10’daki Samsung Blockchain Keystore ile entegre olma ihtimalini tartışıyor.

ENJ, Ethereum Blockchain temelli ERC-1155 tokenini kullanarak tamamen yeni, oyun içi e-ticaret ekosistemleri oluşturma potansiyeline sahip çapraz platformlar arasında değiştirilebilen ya da işlem yapılabilen bir kripto paradır.

Enjin Coin için her şey 25 Şubat’ta sızdırılan görüntüler ile başladı

Söylentiler 25 Şubat’ta Samsung Blockchain Anahtar Deposuna uyumlu bu görüntü ve Enjin’in logosuna sahip Samsung Mobil İş Geliştirme Zirvesi’nin sızdırılmış bir videosu ile yayılmaya başladı.

O zamandan beri fiyat hareketleri, yatırımcıların yükseliş yanlı bu söylentileri speküle etmesi ile kayda değer bir artış yaşıyor.

ENJ/USD günlük grafiği

Günlük fiyat hareketlerine baktığımızda ENJ coin, 25 Şubat tarihinde yüzde 210 civarında bir kazanım elde etti. Sonra bir miktar gerileyerek yatay hareketleri sonrası 5 Mart’ta da yüzde 40’a yakın başka bir sıçrama yaptı. Bugün erken saatlerde başlayan 3. büyük sıçrama ise yüzde 110 gibi muazzam bir yükseliş gördükten sonra şu an yüzde 70 yakın bir getiri oranı ile hareket ediyor.

%d blogcu bunu beğendi: