Shopify artık ödeme olarak Bitcoin (BTC) kabul ediyor

Mallarınızı satmanız için bir çevrimiçi e-ticaret çözümü olan Shopify, şimdi ödeme olarak Bitcoin (BTC) kabul ediyor. Bu duyuru ile Shopify, bu kararı almış diğer şirketler olan Dish Network’den Expedia’ya kadar herkesle rekabet edebilecek.

Çok sayıda şirket artık ödeme olarak Bitcoin (BTC) kabul ediyor
Eşyalarını satmak için Shopify platformunu kullanan bir kişi olarak Bitcoin’i kabul etmenin yararları arasında Bitcoin kullananların artan kullanıcı tabanına eklenmesi yer alır. Artan popülerlik ve talep, Bitcoin fiyatını da artırıyor. Shopify mağazanızda sadece 6 dolar ya da eşdeğeri 0001 Bitcoin karşılığında bir şey satıyorsanız, bu değer artabilir veya bir gecede azalabilir. Daha yüksek bir kâr olasılığı olduğu gibi daha fazla riskte vardır. Bitcoin ödemelerinizi bir hesapta tutarak ve kazancınızı fiat paraya çevirmek için doğru zamana kadar beklemek bu riskleri azaltabilir.

Shopify, Bitpay aracılığıyla Bitcoin kabul edecek
Bitcoin yoluyla ödeme entegrasyonunun ardındaki gerçek teknoloji, Bitpay adında bir uygulama ile gerçekleştiriliyor. Bitpay, PayPal gibi müşterilerinizin çevrimiçi mağazanızdan alışveriş yaparken kontrol etmeleri için ek bir yöntem sunan bir ağ geçididir. PayPal’ın başlangıcında olduğu gibi, bu uygulama o kadar yaygın olarak kullanılmadı. Bitpay’ı online mağazanızda ilk uygulayan şirket olarak işinizde avantaj sağlayabilir ve işinizin Bitcoin ile birlikte büyümesini sağlayabilirsiniz.

Chepicap

%d blogcu bunu beğendi: