Tüm dolaşımdaki Bitcoin arzının yüzde 55’i balinaların elinde!

Yeni yayınlanan rapora göre, dolaşımdaki Bitcoin arzının yarısından fazlası cüzdanların sadece %1’inde muhafaza ediliyor.

Dolaşımdaki Bitcoin arzını elinde bulunduran en küçük balinada 200 BTC bulunuyor
Blockchain araştırma birimi Diar, tüm cüzdan adreslerinin %1’inden azının 100 milyar dolar değerinde Bitcoin’e sahip olduğunu keşfetti. Diar’a göre, Bitcoin’in %55’i 200’den fazla BTC’ye sahip olan cüzdanlar tarafından kontrol ediliyor. Bu da yaklaşık her hesabın en az 1,25 milyon Amerikan doları değerinde olduğunu gösteriyor.

Ayrıca, balinalar tarafından tutulan tüm BTC’lerin üçte biri, giden işlemler için hiç kullanılmadı. Başka bir deyişle, BTC, alındıktan sonra cüzdanlardan asla çıkış yapılmadı. Ayrıca Diar, BTC arzının yaklaşık %3,8’inin büyük borsalar tarafından tutulduğu bilinen beş cüzdanda olduğunu açıkladı.

Bitcoin arzının üçte biri 1.600 kişinin elinde
Blockchain analitik firması Chainalysis tarafından Nisan ayında yapılan bir analiz, Diar tarafından gösterilen bilgileri doğruluyor. Chainalysis’e göre, Bitcoin arzının üçte biri 1.600 kişinin elinde. Ayrıca, Nisan ayı raporunda Bitcoin tedarikinin %30’unun yer değiştirdiği belirtiliyor. Diar ayrıca, bazı Bitcoin’lerin parolalarını unutmuş olan sahiplerin elinde bulundukları cüzdanlarda olabileceğini de açıklıyor.

Chepicap

%d blogcu bunu beğendi: