Vitalik Buterin’den Güney Kore’ye çarpıcı Bitcoin açıklaması

  • KriptoCadde
  • 9 Nisan 2019
  • Vitalik Buterin’den Güney Kore’ye çarpıcı Bitcoin açıklaması için yorumlar kapalı

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin Güney Kore parlamentosu önünde görüşlerini dile getirdi. Kripto kışı sektörün duruşunu iyileştirmesine yardımcı oldu.

Vitalik Buterin: “Güney Kore Bitcoin yasaklarını gevşetmeli.”

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, Güney Kore hükümetine Blockchain ve kripto para birimi endüstrisine karşı üretkenlik yönündeki sert yaklaşımını değiştirme çağrısında bulundu.  Güney Kore parlamentosu önünde konuşan Vitalik Buterin, ülkenin Blockchain teknolojilerini destekleyemediğini ve aynı zamanda dijital varlıkları yasaklayamadığını söyledi. Yerel basında çıkan haberlere göre Buterin, bu iki kavramın birbirine bağlı ve ayrılmaz olduğunu bildirdi.

Kanadalı matematikçi ve geliştirici, ICO pazarındaki spekülatif patlamanın sona erdiğini, tüm sektörün “diş çıkarma problemlerinin” biraz ötesine geçtiğini açıkladı. Kripto kışı olarak adlandırılan güçlü fiyat düşüşü, endüstriyi daha istikrarlı ve olgun hale getirirken, piyasa oyuncuları daha sorumlu ve spekülasyonlara daha az eğilimli hale geldi.

Güney Koreli politikacılar, Vitalik Buterin’in açıklamalarından etkilendi

Bu açıklamaların bazı Güney Koreli politikacılar tarafından desteklendiğine dikkat çekmek önemli. Bu nedenle, 4. Ulusal Meclis Endüstri Forumu ortak başkanı Song Hee-kyong, hükümetin dijital para biriminin doğasını yanlış anladığına inanıyor. Song Hee-kyong, kısıtlayıcı yaklaşımın ülke içindeki sektör gelişimini sınırladığına inanıyor.

%d blogcu bunu beğendi: