XRP mi Ripple mı? Finans devi şaşırdı!

Tanınmış finans kurumu Santander 23 Mart’ta Twitter’da uluslararası ödemeler için XRP kullandıklarını duyurdu. Bununla birlikte, banka Ripple’ı XRP ile karıştırdı. Başka bir tweette, kafalarının karışmış olduğunu ve yanlış bilgi verdiklerini açıkladılar.

Santander XRP ve Ripple’ı karıştırdı

Geçen yıl boyunca, Ripple’ın kendisini XRP kripto para biriminden ayırmaya çalıştığını duyduk. Bu şirket için kolay olmayan bir şeydi. Birçok kişi bu iki terim arasındaki farkı anlamakta hala zorluk çekiyor. Açıkçası, Ripple sınır ötesi ödemeleri işlemek için XRP kullanan şirkettir. XRP şu anda pazarda işlem gören kripto para ve yatırımcılar tarafından satın alınabilir. Ripple bir kripto para birimi değil, yalnızca XRP dijital varlığını kullanan ve özelliklerinden faydalanan şirkettir.

Santander, 18 AB ülkesine ve ABD’ye yapılan uluslararası ödemelerde XRP kullanıyor. Bu, şirketin Twitter’da yaptığı bir AMA oturumu sırasında söylediği şeydi. Kullanıcılar bu tweet için çok heyecanlandı, 1,4 bin beğeni aldı ve 640’den fazla RT. Diğer bazı XRP meraklıları, Santander diğer ürünleri kullanmak için Ripple ile ortaklık kursa bile, XRP ile çalıştıklarını başka hiçbir yerde açıklamadıklarından şaşırdı.

Santander Ripple’ı kullanıyor XRP’yi değil

Birkaç saat önce Santander tarafından yayınlanan başka bir tweette, banka yanlış anlama nedeniyle yanlış bilgi verdiklerini bildirdi. Gerçekten de piyasada oluşturdukları karışıklıktan dolayı özür dilerler. Bir Pay FX şu anda ödemeleri işlemek için XRP yerine xCurrent kullanıyor. Nisan 2018’de, Santander hizmetlerini geliştirmek için Ripple ile çalıştıklarını bildirdikleri bir basın açıklaması yaptı. Santander, Ripple’a fintech risk sermayesi fonu olan InnoVentures ile de yatırım yaptı. Bu konuda, basın bülteni şöyle açıklıyor:

Yeni hizmet, California merkezli Ripple’ın sahip olduğu dağıtık defterlere dayanan bir teknoloji olan xCurrent’i kullanıyor. Santander’in 200 milyon dolarlık fintech risk sermayesi fonu InnoVentures, 2015 yılında Ripple’a yatırım yaptı.

Ripple, kullanıcılarına sunulan ürünleri geliştirmek için hizmetlerini kullanan 200’den fazla şirketle çalışıyor. İşlemler daha hızlı ve daha düşük bir maliyetle gerçekleştirilebilir. Bununla birlikte Santander, gelecekte kullanabileceği durumlarda bile XRP kullanmıyor.

%d blogcu bunu beğendi: